مقدمه ای بر مفهوم استعداد در سازمان

واژه استعداد از جمله واژگانی است که امروزه توجه فراوانی را به خود جلب کرده است و به عنوان یکی از مهمترین مسائل مدیریت منابع انسانی در قرن اخیر به حساب می‌آید. با این‌حال، به دلیل جدید بودن این موضوع در عرصه مدیریت منابع انسانی، هنوز بین صاحب‌نظران توافق دقیقی در مورد ماهیت استعدادها وجود ندارد. از سوی دیگر، بسیاری از افراد مفهوم استعداد را بدیهی فرض می‌کنند و فورا وارد فضای اجرای نظام مدیریت استعداد می‌شوند در حالیکه این امر به وضوح غلط است. در تحقیقی که در سال ۲۰۰۴ در ۳۲ شرکت انجام شد، مشخص گردید که اگرچه مفهوم استعداد درون هر سازمان مورد اتفاق همگان است اما هیچ دو شرکتی یافت نشد که تعریف مشترکی را از استعداد ارائه نموده باشند. لغتنامه وبستر معانی زیر را برای واژه استعداد ذکر کرده است:

  • موهبت‌های ذاتی یک شخص
  • توانایی یا مهارت در یک حوزه خاص

این در حالی است که واژه استعداد در لغتنامه دهخدا اینگونه تعریف شده است:

  • آماده شدن
  • قابلیت، گنجایش، ظرفیت (استعداد-لغتنامه دهخدا)

از این‌رو است که برای مخاطب فارسی‌زبان، هنگامی که از مدیریت استعدادها صحبت می‌شود، معنای تبدیل قابلیت بالقوه به بالفعل به ذهن متبادر می‌گردد در حالیکه مدیریت استعدادها با این امر متفاوت است. اما بالاخره منظور از استعداد در این حوزه از مدیریت منابع انسانی چیست؟

در بین تعارف مختلف شاید تعریف CLC (Corporate Leadership Council) از کارمند با استعداد شفاف و گویا باشد:

کارکنان با پتانسیل بالا

یک کارمند با استعداد، فردی است که دارای توانایی(Ability) احساس تعهد(Engagement) و انگیزش درونی برای رشد و ارتقاء(Aspiration to Rise and Succeed) به مشاغل اثرگذارتر و بالاتر باشد

مدل شایستگی‌های بالقوه به دست آمده در این تحقیق به صورت زیر ترسیم شده است:

Picture3

هر کاری قرار است شروع شود، اولین قدم، اجماع ذینفعان در مورد مفاهیم اصلی است. اگر اقدامی در خصوص مدیریت استعداد قرار است شروع کنید، قبل از هر اقدامی، روی تعریف اجماع ایجاد کنید. شاید مدل فوق و مدلهای این چنینی کمک کننده باشد.

پیروز و پایدار باشید.

اگر مفید بود با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه دربارهٔ «مقدمه ای بر مفهوم استعداد در سازمان»

  1. بازتاب: انتصاب کنید ولی بعد از ارزیابی میزان آمادگی | قراول، دیدبان رفتار سازمانی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *