یافته های لینکدین در خصوص دلایل ترک خدمت کارکنان

بارها و بارها و به انحای مختلف این جمله را شنیده ایم که:

کارکنان شغل خود را ترک نمی کنند بلکه آنها مدیر خود را ترک می کنند

البته که این جمله درست است و به کرات این مسئله را به صورت مستقیم مشاهده کرده ایم. ولی سایت لینکدین اخیراً‌پژوهشی در خصوص دلایل ترک خدمت کارکنان انجام داده است که جالب دانستم مختصری در خصوص آن بنویسم. در این پژوهش از افرادی که اخیرا شغل خود را تغییر داده اند ابتدا سوال شده که چه چیزی می تواند شما را متقاعد کند تا شغل خود را تغییر دهید؟ و سپس سوال شده که چه چیزی شما را مجبور می کند شغل خود را تغییر دهید. جواب ها به این دو سوال در نوع خود جالب است:

linkedIN

این تحقیق در میان ۷۵۳۰ نفر از کشورهای آمریکا، استرالیا، کانادا، هند و بریتانیا که جدیدا شغل خود را تغییر داده اند انجام شده است. در ادامه بخش های دیگری از این یافته ها نیز آورده می شود:Printبر اساس این مطالب تنها می توان یک جمله بیان کرد و ان:
نگهداری نیروی انسانی یکی از مهمترین عوامل کلیدی موفقیت شرکتها است

اشتباهی که اغلب شرکتها مرتکب می شوند تمرکز زیاد بر جذب کارکنان خوب است و کمتر به حفظ آنها تاکید و توجه دارند. هزینه جابجایی افراد بالاست. در این مطالعه ای در این خصوص انجام نشده تا این هزینه را محاسبه کنند ولی بر اساس مطالعاتی که در کشورهای دیگر انجام شده هزینه جایگزین کردن یک کارمند چیزی بین ۵۰ تا ۷۰ هزار دلار برآورد شده است.

بر همین اساس به مدیران منابع انسانی توصیه می شود افداماتی در خصوص سه مورد فوق انجام دهند. در اولین گام و به عنوان یک اقدام کوتاه مدت می توان مسیر شغلی افراد را روشن نمود. مسیر شغلی که مبتنی بر پیشرفتهای معقول و منطقی باشد. این مسیر شغلی حتما لازم نیست به صورت عمودی و با فاصله های زیاد باشد. پژوهش ها نشان داده پیشرفتهای کوچک و حتی گاه اسمی هم می تواند به عنوان یک عامل انگیزاننده برای افراد عمل کنند. به عنوان مثال تبدیل کارشناس ۳ به کارشناس ۲ یا کمک کارشناس به کارشناس و …

اصلاح سبک رهبری می توان به عنوان یک برنامه بلند مدت که مستلزم تغییر فرهنگ نیز می شود، بایستی در نظر گرفته شود و اصلاح سیستم جبران خدمات در قالب یک برنامه میان مدت ۳ ساله قابل انجام است.

قبل از اینکه افراد تمایل به ترک خدمت پیدا کنند، بایستی فکری کرد. فاصله زمانی که فرد قصد پیدا می کند تا خروج خود را عملی می کند کاملا در اختیار ماست. بنابراین فکری برای آن بکنیم.

شاد باشید.

2 دیدگاه دربارهٔ «یافته های لینکدین در خصوص دلایل ترک خدمت کارکنان»

  1. با سلام
    ممنون از نوشته های زیبای سایتتون، من مطلب بالا که یافته های لینکدین در مورد ترک کار را می خواستم بخونم اما واضح نبود نوشته ها و نمودارها در حاشیه فرو رفته اند و نمیتوان بدرستی مشاهده کرد خواهشمند است این موضوع را اصلاح فرمایید و یا اینکه اگر امکان دارد مقاله را برای من ایمیل نمایید.
    با تشکر فراوان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *