رفتارهای غیر حرفه ای در لینکدین

 

اغلب روزها همیشه در برنامه خود دارم که سری به لینکدین و یکی دو سایت دیگر حرفه ای بزنم. اینگونه معمولا از اخبار مرتبط و مورد علاقه آگاه میشوم. گاهاً دوستانی نیز سوالاتی در حوزه های تخصصی به صورت خصوصی می پرسند که به حد وسع جواب می دهم. در این فضا مانند بسیاری از فضاهای دیگر رفتارهایی رخ می دهد که خارج از ماموریت اصلی است. ولی تمرکز این چند سطر روی یکی از این رفتارهای غیر حرفه ای است.

1660802

ولی نکته جالب توجه آنجاست که هر روزی که به این سایت سر می زنم دوستانی بنده را به خاطر مهارتهایی تصدیق کرده اند. طبیعتا بسیاری این اقدام را از روی آگاهی انجام می دهند. به عنوان مثال در سازمانی طراحی ساختار انجام داده ام، یا بروز رسانی شرح مشاغل کرده ام، یا در بحث مدیریت استعداد طرحی داشته ام، به همین دلیل مدیران و کارشناسانی که با بنده در آن طرح همکار بوده و از خروجی طرح راضی بوده اند بنده را در خصوص همان مهارت تصدیق می کنند. 

خب اساسا کارکرد لینکدین همین است. از تخصص هم دیگر آگاه شویم، بدانیم هر کسی در چه حوزه ای مهارت بیشتری دارد تا بتوانیم اگاهانه تر و هوشمندانه تر همکاران خود را انتخاب کنیم. ولی مسئله آنجایی است که بنده وحتما برای شما هم اتفاق افتاده، وارد لینکدین می شوید، کسانی شما را تصدیق کرده اند که نه با آنها در طرحی همکار بوده اید و نه حتی آنها را می شناسید.

این اقدام یک رفتار کاملا غیر حرفه ای است. یک دروغ است. نوعی ایجاد اطلاعات غلط است.

سعی کنیم تنها مهارتهایی را از افراد تصدیق کنیم که از آنها اطلاع کامل داریم و حتی یک قدم جلوتر، رضایت کامل نیز داریم.

پیروز و پایدار باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *