به گروه ما در تلگرام بپیوندید، هیچ اتفاقی نمی افتد

حتما اگر شما هم نرم افزارهای پیام رسان را روی گوشی های هوشمند خود داشته باشید، حداقل به صورت هفتگی دو سه دعوت نامه برای عضویت در یک گروه تخصصی برای شما ارسال شود. که گروه ما فلان است و بهمان. در این گروه فلان بحث های تخصصی به صورت روزانه و هفتگی در بهمان حوزه مطرح می شود. قوانین ما نیز شامل ۱۰۰ بند زیر است و هر کسی که رعایت نکند به سرعت با عرض شرمندگی از گروه حذف می شود.

در نگاه اول برداشت شما، یک گروه جدی با بحثهای جدی خواهد بود که روزانه برای شما دانش افزایی دارد و به نوعی چون با تجربه همراه است، یادگیری به صورت صد در صدی اتفاق می افتد.

اما واقعیت چیست؟ اگر در یک حوزه تخصصی مانند منابع انسانی فعالیت داشته باشید. روزانه از این دعوت نامه ها برای شما می آید. به همان امیدها عضو خواهید شد و نهایتا چیزی که میبینید اگر نگوییم با اهداف گروه متضاد است، حداقل همراستا نیست.

تمام اعضای گروه تخصصی ایکس با گروه تخصصی زد، تقریبا مشترک است. بیش از دو سوم مطالب نیز مشترک است. مطلب جدیدی مطرح نمی شود. اگر چیز جدیدی هم مطرح می شود،‌در حد یک عکس از تصویر یک کتاب یا چیزی در این حدود است و فراتر نمی رود. 

چرا اینگونه است؟ در فرهنگی که تعامل نقطه ضعف آن است و افراد در دو حالت تعریف شده اند، یا بالادست یا زیر دست، صحبت، بحث و اشتراک مساعی و اطلاعات در یک فضای همکاری و تعامل، اساساً بی معنی است. در این فضا نمی توان و نباید انتظار داشت که هر کسی از تجربیات ارزشمندش بگوید، در بهترین حالت متنهای کپی شده از کتابها بیان می شود و کسی صحبت از دانش ضمنی و ارزشمند خود نمی کند. آنرا بخشی از زنجیره ارزش خود می داند و اعتقاد راسخ دارد با به اشتراک گذاشتن آن، بخشی از بازار خود را از دست می دهد. 

در این فضا، به این گروه ها اگر می پیوندیم به امید تغییر فرهنگ برویم نه کسب اطلاعات.

پیروز و پایدار باشید.

اگر مفید بود با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

 

3 دیدگاه دربارهٔ «به گروه ما در تلگرام بپیوندید، هیچ اتفاقی نمی افتد»

 1. سلام .چناب اقای دکتر نریمانی
  ضمن تشکر از زحمات جنابعالی در تهیه متون عالی و جالب .بهتر است مطالب رو بصورت کتاب تدوین ودر اختیار افراد داوطلب قرار داده بشه
  صرفا فضای مجازی که بیشتر مشتاقان از این فضا هم مطلع نیستن پاسخگوی زحمات جنابعالی نمی باشد.جنابعالی بهتر مطلع هستید نشر کتاب هم از بعد مالی و هم از سایر موارد به نفع جامعه و شما میباشد
  کاری که اکثر اساتید همچون ………. ارایه مکنند و حتی فروش اینترنتی وفروش از طریق درگاه اینترنتی و سایر کانالهای ارتباطی و فروش ..بالاخره حیف است اطلاعات و زحمات جنابعالی در یک مکان محدود ارایه بشود
  نهایتا از زحمات جنابعالی تشکرو قدردانی مینمایم .موفق -سالم و کامروا باشید.
  مهدی تبرک سوره

  1. مهدی نریمانی

   جناب تبرک سلام
   ممنون از لطف شما
   ولی هدف بنده از انتشار این مطالب مادی نیست و همینکه سهمی در ارتقای نظام منابع انسانی این مملکت داشته باشم، هرچند اندک، بنده را کفایت می کند.
   پیروز باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *