کمبود مهارت را با اراده جبران نکنیم

امروز مقاله ای تحت عنوان دلایل شکست سازمانهای کوچک و به صورت خاص کارافرینان مطالعه کردم. در این مقاله عوامل مختلفی را از ادبیات نظری و مصاحبه با نخبگان شناسایی کرده بود. این شرکت ها اغلب با اراده وصف ناشدنی کار خود را شروع می کنند و تصور بر این است که اراده حلال همه مشکلات آنها خواهد بود و اگر با اراده کار خود را شروع کنند می توانند از پس همه مشکلات برآیند. ولی:

اراده حلال همه مشکلات نیست!

اغلب عواملی که در مقاله مذکور و سایر مقالات به عنوان دلایل شکست شرکتهای کوچک و کارافرینان عنوان می شود را می توان ناشی از فقدان مهارت در سایر موارد و حوزه های مورد نیاز دانست. البته این ادعا کمی سنگین است ولی می توان بخش عمده از از این عوامل را تحت عنوان "کمبود مهارت" جایابی کرد.

البته این مورد را می توان در زندگی شخصی و حتی در کسب و کارهای جاری نیز مشاهده کرد. به عنوان مثال یک کارمند هر روز گله از کمبود وقت و حجم کاری بالا دارد ولی فرد از آنجایی که تمایل به ماندن بالایی در سازمان دارد-به دلایل مختلف- با اراده ای وصف ناشدنی کار خود را با زحمت فراوان انجام می دهد ولی زمانی که خروجی وی را بررسی می کنیم چندان قابل توجه نیست. واقعاً‌ دلیل چیست؟

دلیل را می توان در فقدان مهارت جستجو کرد. فرد مهارت کار با نرم افزار وورد و اکسل را ندارد برای همین مجبور است با امکانات مقدماتی وورد وقت زیادی را صرف مرتب کردن یک گزارش کند.

استفان کاوی در کتاب هفت عادت مردان موثر خود، یکی از عاداتی که بر آن تاکید دارد این است که کاهی لازم است "اره را تیز کنید".

واقعاً چقدر از وقت خود را صرف تیز کردن اره می کنیم؟ چقدر به توسعه مهارتهای خود اهمیت داده ایم؟ آیا تا کنون فکر کرده ایم کجاها اراده‌ی زیادی داشته ایم ولی چون مهارت نداشته ایم سرخورده شده ایم؟

بهتر نیست به جای اینکه انرژی خود را با اراده زیاد هدر دهیم، بخشی از این اراده را صرف بهبود مهارت کنیم؟

 

اگر مفید بود، این مبحث را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه دربارهٔ «کمبود مهارت را با اراده جبران نکنیم»

  1. سلام
    اینکه ما چیزهایی را با چیزهای دیگر اشتباه میگیریم، یا چیزی را با چیز دیگر میخواهیم جبران کنیم، یک آفت پرتکرار در توسعه فردی است. نکته خوبی اشاره کردید. استفاده کردم.
    سربلند باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *