کارمندان شما می دانند کجای سیستم هستند؟

یکی از نکات اساسی در مدلهای مختلف، چه مدلهای تعالی، چه مدلهای بلوغ و حتی مدلهای فرهنگ سازمانی و غیره، این سوال است که تا چه حد کارکنان سازمان از ماموریت، چشم انداز و بیانیه ارزش سازمان مطلع هستند؟

قطعاً هر سازمانی تمامی این موارد را دارد، سازمان بدون ماموریت که اساسا سازمان نیست، سازمان بدون چشم انداز و بیانیه ارزش هم که به قهقرا خواهد رفت. بنابراین سازمانی که هم اکنون در حال فعالیت هست، تمامی این اجزا را هرچند ناقص و جزئی دارد. نکته و سوال اساسی این است: چقدر افرادی که درون مجموعه‌ی ما در حال فعالیت و مشارکت هستند، از این اجزا با خبر هستند؟

ولی یک سوال اساسی تر نیز وجود دارد: چقدر افراد فعال در مجموعه و شرکت ما، از نقش و مسئولیت خود در انجام این ماموریت و کسب این چشم انداز آگاهی دارند؟

با یک جستجوی ساده در اینترنت نمونه های بسیاری از بیانیه های ماموریت  و چشم انداز را خواهید یافت. نکته جالب توجه این است،‌در بین این شرکتها،‌ آنها موفق بوده اند که این چشم انداز و ماموریت را تا سطح خرد شکسته اند، وظیفه هر کس را مشخص کرده اند و هرکسی دقیقا می داند در این سیستم هرچند بزرگ یا کوچک، دقیقاً‌چه نقش و مسئولیتی دارد. هم تعیین نقش مهم است و هم تعیین مسئولیت.

سوالی که در عنوان ذکر شده است،‌ در جریان یک طرح آسیب شناسی که در حال انجام آن هستیم، یکی از مسائل و چالش های بزرگی که به آن برخوده ایم، همین است. افراد نمیدانند کجای سیستم هستند؟ چه نقشی دارند؟ مسئولیت آنها چیست؟ اساساً‌ نقش و مسئولیتی برای خود قائل نیستند.

نکته مهم این است که این قضیه را فقط برای مشاغل کلیدی نبایستی در نظر بگیرید، حتی یک آبدارچی هم وقتی از وی سوال می کنید در سازمان چه کاری انجام می دهی؟ بایستی بدانند که بخشی از یک سیستم بزرگتر است و نقشش به آبدارچی بودن ختم نمی شود، بلکی نقشی دارد که اگر یک روز نباشد یا یک روز درست انجامش ندهد، قسمتی از سیستم مختل می شود.

شاید کوتاه ترین روش تعیین نقش و مسئولیت هر فردی، این باشد که بپرسیم اگر وی نباشد یا اگر چنین نقشی نباشد، چه مخاطرات و ریسک هایی سازمان را تهدید می کند؟ کدام فرآیند مختلف می شود؟ کدام جزء سیستم از کار خواهد افتاد؟

رسالت و ماموریت سازمان شما، فقط مربوط به مدیر عامل و تیم عالی نمی شود،‌ اولاٌ‌ هر کسی بایستی از آن اطلاع داشته باشد و ثانیاً نقش و مسئولیت خود را نیز قبال آن رسالت و ماموریت نیز بداند.

پیروز و پایدار باشید.

اگر مفید بود با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *