اثربخشی برنامه های راهبردی را کجا بیابیم؟

معمولا در مورد میزان اثربخش بودن برنامه های راهبردی زیاد گفته و نوشته می شود. صحبت من حتی در مورد اثر بخشی هم نیست، می خواهم در مورد اثر صحبت کنم.

هر چیزی در این دنیا اثری دارد که شما از اثر هر وجود به خود آن پی می برید. بادی می وزد،‌در اثر تغیرات دمایی و یا تکانه های اطراف به وجود آن پی می بریم و قص علی هذا.

با این مقدمه حال برویم سراغ برنامه های راهبردی. چقدر این برنامه های اثر بخش هستند سوالی است که بایستی در گام دوم پرسید. سوال اول از دید من این است که چقدر این برنامه ها در سازمان اثر دارند.

بیایید یک آزمون ذهنی طراحی کنیم. در سازمانی که زندگی میکنیم، برنامه راهبردی وجود دارد، اگر از فردا تعلیق شود،‌اتفاقی در زندگی سازمان رخ می دهد؟ کارکنان در سطوح پایین تغییری احساس می کنند؟ نوعی سر درگمی در سازمان ایجاد خواهد شد؟

اینها تمام سوالاتی هستند که اگر توانستیم به آنها پاسخ مثبت بدهمی، پس از آن بایستی برویم دنبال این سوال که چقدر برنامه ها اثربخش بوده اند.

خیلی از سازمانها با اینکه برنامه راهبردی دارند، ولی شما نمی توانید اثراتی از آنرا در سطوح پایین ببینید. در اغلب آنها اگر از کارکنان سطوح پایین سوالی در خصوص راهبرد سازمان بپرسید قطعا جواب چندان درخوری نخواهید یافت.

پایدار باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *