یک ملت متخصص …

مطلب طنزی در یکی از سایتها دیدم، اول از همه به خودم نگاه کردم. وقتی به سراغ پزشک می روم، اغلب تجویزهای پزشک را با اما و اگر همراه می کنم. بعد نگاهی به اطراف کردم، تقریبا همه اینگونه ایم. عموما متخصصین را قبول نداریم، از هر نوع و در هر رشته ای که باشند. از جامعه پزشکی گرفته تا مکانیکی سر کوچه و … 

CTzTa68VEAIkaQb

 از سر ناچاری به سراغ آنها می رویم و نهایتا هم تجویز متخصصین را نصفه و نیمه انجام می دهیم و بعد هم انتظار نتیجه داریم و چون کامل تجویز متخصص را انجام نداده ایم، اساسا جواب نمی گیریم و این بی اعتمادی به متخصص تشدید می شود. چرخه‌ی معیوب و بدی است. ولی در هر لحظه در حال رخ دادن است.

شنیدم از حدود ۵۰ سال پیش امکان علمی انجام عمل ترمیم قلب وجود داشته ولی به دلیل عدم اعتماد به پزشکان این عمل به مدت ۵ دهه به تاخیر افتاده است.

از یکجایی بایستی شروع کنیم و اعتماد کنیم. به گواهینامه ها اعتماد کنیم. به تجارب اعتماد کنیم. اجازه دهیم در حوزه ای که تخصص کافی و مطالعه کافی نداریم، از اهل آن استفاده کنیم. 

سوال بپرسیم از متخصص ولی قبول کنیم که اگر متخصص بخواهد صددرصد مارا قانع کند شاید لازم باشد به اندازه کل زمانی که برای گواهینامه خود گذاشته برای ما وقت بگذارد.

پیروز و پایدار باشید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *