درباره من

دکتر مهدی نریمانی

من مهدی نریمانی، متولد آذر ۱۳۶۴ هستم. دانش آموخته مدیریت در هر سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری هستم.

از دوران دبیرستان میل به استقلال داشتم و مهمترین پارامتر استقلال هم، مالی است. لذا از همان دوران در زمانهای آزاد سعی میکردم درآمدی داشته باشم. تجربه های مختلفی هم کسب کردم که بسیار مفید بودند. مدتی هم در یک کارگاه ریختگری علاوه بر کار یدی، کارهای اداری را هم انجام میدادم. البته مدتی هم به عنوان فروشنده فعالیت کردم که خیلی دوره‌ی جالب و خوبی بود. به جهت شناخت نسبی که به امورات اداری پیدا کرده بودم، در دوره ارشد گرایش منابع انسانی را انتخاب کردم. همزمان پروژه های مختلف را نیز از طریق اساتید دانشگاه در سازمانی مختلف انجام میدادیم که کمک زیادی به شناخت دقیقتر و عمیققتر من نسبت به حوزه منابع انسانی ایجاد کرد. در این دوره کار کردن در شرکتهای بزرگ، بین المللی و در سطح کشور فرصت خیلی خوبی برای من بود تا نقش و جایگاه خود در حوزه منابع انسانی را روشن کنم و بتوانم مسیر شغلی دقیقی برای خود تعریف کنم.

پس از طی این مسیر پر پیچ و خم، یک سوال اساسی در ذهن مانده بود که وارد دوره دکتری بشوم یا خیر. سوال هم از اینجا ناشی میشد که که موقعیت سازمانی و حرفه ای به نحوی بود که احساس میکردم که ممکن است دوره دکتری برای من، دستاورد چندانی به لحاظ علمی و سازمانی نداشته باشد. اما یک انگیزه باقی بود و آنهم فرصت تدریس و علاقه شدید به معلمی بود و نهایتاً همین انگیزه هم موجب حرکت به سمت دوره دکتری شد. در خصوص گرایش دوره دکتری نیز، در همان اولین تلاش برای پذیرش، در سه دانشگاه تراز اول کشور و در دو گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی پذیرفته شدم. با توجه به اینکه تسلط خوبی نسبت به فرایندهای منابع انسانی داشتم، ایراد در عدم توفیق پیاده سازی نظامهای منابع انسانی را موضوعات رفتار سازمانی و جنبه های نرم سیستم یافته بودم و لذا گرایش دوره دکتری را رفتار سازمانی انتخاب کردم. متاسفانه دانشکده های مدیریت در حوزه رفتار سازمانی به نسبت سایر رشته ها و گرایش ها عملکرد خوبی ندارند و لذا تلاش کردم از طریق ارتباط گیری با دانشکده های روان شناسی، شرکت در دوره های روان شناسی و … کمی تمرکز بیشتری به مباحث نرم و انسانی موضوعات داشته باشم.

در طی این حدود ۱۵ سال ، در سازمانهای مختلف تولیدی-خدماتی دولتی و خصوصی فعالیت کرده ام و در صنعتهای مختلفی از جمله فناوری اطلاعات، نفت و گاز، بانک، مالی و اعتباری فعالیت داشته ام. هم اکنون نیز در صنعت دارو و در هلدینگ دارویی گلرنگ حضور دارم. 

به SMEها یا همان کسب و کارهای متوسط و کوچک به شدت علاقه مندم.

به استقلال در حرفه و تخصص خود اهمیت می دهم از این رو، خود را یک پژوهشگر مستقل می دانم.

به یادگیری مستمر اهمیت میدهم، بنابراین خود را یک دانشجوی همیشه فراگیر میدانم.

به آموزش اهمیت می دهم،‌ بنابراین معلمی در دانشگاه را هیچگاه رها نخواهم کرد(البته با متد و روش خود). در دانشگاه های تهران، نفت و علامه طباطبایی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس میکنم و از آن حظی وافر میبرم.

تا کنون چندین کتاب در حوزه منابع انسانی منتشر کرده ام که بهترین آنها از دیدگاه خودم رویکردهای نوین در مدیریت منابع انسانی است که نشر دانشگاه منتشر کرده و هم اکنون در مقطع دکتری دانشگاه علامه طباطبایی تدریس میشود. اخلاق در رفتار و گفتار را اولویت برهر چیزی میدانم بنابراین عمیقا معتقدم که:

عام نادان پریشان روزگار
به ز دانشمند ناپرهیزگار​

تلاش میکنم با آموختن، و بکارگیری آموخته ها، زندگی سازمانی بهتری را برای کسب و کارها فراهم کنم. 

ممنون که همراهی میکنید.

 

 

شبکه های اجتماعی:

Linkedin

Telegram

Instagram

Twitter